Obchody 11 listopada w szkole

11. listopada to najważniejsze Święto Narodowe obchodzone w Polsce. Jest to doskonała okazja do przypomnienia uczniom znaczenia tej daty w historii naszego kraju. Z tego względu, jak co roku, we wszystkich klasach naszej szkoły zostały przygotowane piękne biało – czerwone gazetki a wychowawcy i nauczyciele przeprowadzili lekcje związane z tym podniosłym tematem.

Dzieci oglądały filmy dokumentalne i brały udział w dyskusjach na temat istoty Święta.

O godzinie 11. 11 cała społeczna szkolna w ramach akcji Niepodległa do hymnu! odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego.

Na pierwszym piętrze, w holu, została umieszczona wystawa prac uczniów z klas I-III, którzy również wykonali przepiękne kotyliony. Klasa III c udała się pod Pomnik Orląt przemyskich aby, zapalając symboliczny znicz, oddać hołd poległym za Ojczyznę.

Ponadto uczniowie najstarszych klas wzięli udział w konkursie historycznym na najlepszą prezentację dotyczącą Rocznicy Odzyskania Niepodległości a pracę zwycięzcy można podziwiać na naszej stronie.

Cała szkoła została udekorowana biało-czerwonymi flagami, które nadały uroczystego charakteru temu wydarzeniu.

Pamiętajmy - wszyscy jesteśmy jedną biało-czerwoną rodziną!