Szkoła Podstawowa nr 4 w Przemyślu

Dzień Kropki w świetlicy – 2022r.15 września po raz kolejny obchodziliśmy jedno z radosnych świąt edukacyjnych Międzynarodowy Dzień Kropki. Obchody tego dnia zapoczątkowała książeczka „The Dot” autorstwa Petera Reynoldsa. Opowiada ona o dziewczynce o imieniu Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Treść tej książeczki jest bardzo oszczędna, a rysunki pozwalają nawet małym dzieciom, które nie potrafią czytać, polubić główną bohaterkę utworu.

Nasi wychowankowie ubrani i przystrojeni w kropki wysłuchali i obejrzeli historię Vashti. Wspólnie rozmawialiśmy o tym „co to znaczy być twórczym?” oraz o wzajemnym dodawaniu sobie odwagi i wiary w siebie. Następnie z entuzjazmem przystąpiliśmy do działań praktycznych, których motywem przewodnim była kropka. Do pracy wykorzystano różne materiały i przybory plastyczne. Uczniowie prześcigali się w swoich pomysłach i kreatywności. Powstawały wspaniałe mozaiki, witraże oraz prace przestrzenne z wykorzystaniem kolorowych nakrętek. Prace plastyczne zostały umieszczone w świetlicowej galerii. Nie zabrakło też twórczej inwencji podczas zabaw ruchowych i tanecznych przy muzyce, wykorzystano również „Twistera”.

Dzień ten wywołał dużo radości i uśmiechów sprzyjał odkrywaniu talentów, wyzwolił kreatywne działania, było kolorowo, głośno, wesoło…! Po całym kropkowym dniu wszyscy uwierzyli, że każdy z nas ma talent i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości. Nikt w tym dniu nie był „w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani” i doszli do wniosku, że warto wierzyć w siebie. Starajmy się na co dzień odkrywać talenty i pokazujmy naszym wychowankom, że będziemy ich wspierać w tych działaniach. Obyśmy zawsze spotykali na swej drodze takich ludzi jak bohaterka książki P. Raynoldsa.

Nasze świętowanie zostało oznaczone na Zakropkowanej Mapie -Dot Day 2022 Poland.

Zapraszamy do fotorelacji z prezentacji talentów naszych świetliczaków.

M. Lenik, M. Szewczyk