Wycieczka kl. III b – spotkanie z KINOLUBEM i zabawy w FlyParku

W ostatni wrześniowy poniedziałek klasa III b wybrała się na wycieczkę do Rzeszowa. Najpierw odwiedziliśmy Wojewódzki Dom Kultury - centrum festiwalowe tegorocznej edycji Kinoluba.

Kinolubto Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży, prezentujący najnowsze produkcje: filmy fabularne, aktorskie oraz animowane, wartościowe pod względem tematyki i przekazywanych treści.

W ramach festiwalowych projekcji nasi uczniowie zobaczyli film pt. „Odliczanie do chaosu”, opowiadający historię chłopca, który postanawia wziąć udział w konkursie naukowym. Dzięki swojej pasji oraz pomocy przyjaciół mały bohater realizuje własne marzenia. Film bardzo podobał się dziecięcej publiczności.

Po obejrzeniu filmu dzieci wraz opiekunami pojechały do FlyParku – miejsca na  relaks, rozrywkę, świetną zabawę dla małych i dużych. Przed zajęciami uczniowie zostali zaopatrzeni w specjalne antypoślizgowe skarpetki i zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa. Uczestniczyli również w rozgrzewce z instruktorem. Potem przyszedł czas na wspaniałą, sportową zabawę na trampolinach, zjeżdżalniach, torach przeszkód i w basenach pełnych gąbek. Wszystkie te atrakcje, dobry humor i możliwość wyładowania energii sprawiły, że wycieczka na długo zostanie w pamięci uczestników.

Małgorzata Brzostowska, Anna Siwy