Powitanie wiosny w klasie 1b

Uczniowie z klasy1b wzięli udział w tradycyjnym obrzędzie- powitania wiosny-pożegnania zimy. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania. Z wielkim zaangażowaniem wykonywały kukły Marzanny oraz kolorowe, wiosenne gaiki. Także klasa zmieniła swój wystrój na wiosenny, udekorowana wykonanymi przez dzieci pracami plastycznymi.

Kiedy wszystko było już gotowe, wokół szkoły ruszył barwny korowód. Dzieci radośnie śpiewały wiosenne piosenki i skandowały hasła: Precz zimo zła, Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na Ciebie już czeka… Na zakończenie pochodu powitano wiosnę kolorowymi gaikami. Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda choć powiewał jeszcze mroźny wiaterek.

Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.

Lucyna Nowak