Spotkania autorskie online w ramach II Festiwalu książki „Między pokoleniami"

W październiku uczniowie ze świetlicy szkolnej uczestniczyli  w spotkaniach autorskich dostępnych  na stronie internetowej Przemyskiej Biblioteki Publicznej, w ramach II Festiwalu książki „Między pokoleniami". Spotkania  w wersji online obejrzały 4 grupy świetlicowe z kl. I i II- łącznie 60-cioro dzieci.

W dniach od 7 do 9 października w sieci dostępne było  spotkanie z ilustratorką p. Katarzyną Kołodziej, która w swoich rysunkach stara się pokazywać dziecięce emocje. Jej lustracje znajdują się w wielu książkach m.in. „Pasażer nie z tej ziemi” K. Jeżykowskiej, , „Moje prawa, ważna sprawa”, „Wszystko zaczyna się od marzeń”  oraz serii opowiadań z Elfem M. Pałasza. Uczniowie zainspirowani pracą p. Katarzyny i  ilustracjami do książek dziecięcych zaczęli projektować własne mini książeczki i komiksy. Najwytrwalsi tworzyli je każdego dnia podczas zajęć świetlicowych. Świetlica zamieniła się w niezwykle pomysłową i wesołą redakcję!

Z  ciekawością obejrzeliśmy również wirtualne spotkanie z p. Lidią Miś  - autorką książek dla dzieci i  właścicielką rzeszowskiego wydawnictwa Dreams. Pani Lidia opowiadała o swoich książkach w sposób niezwykle ujmujący i przyciągający uwagę małych odbiorców. Prezentowała fragmenty opowiadań oraz piękne ilustracje m.in. „Opowieści biblijnych”, „Piękna Pani” czy „Pamiętnika z Aniołem Stróżem”. W finalnej części spotkania autorka  prosiła uczestników o wykonanie zadania plastycznego. Chętne dzieci narysowały swoją rodzinę,  a gotowe prace zostały przekazane do biblioteki, gdzie zostaną ocenione przez plastyków.

Spotkania online pozwoliły dzieciom poznać autorów książek „bez wychodzenia” ze szkoły. Były ciekawą formą zajęć, która pozwoliła na  zetknięcie się małych czytelników z literaturą dla nich tworzoną. Dziękujemy!!!

Nauczyciele świetlicy