Zabawy plamą – warsztaty w Galerii Sztuki Współczesnej

Na początku października grupa podopiecznych świetlicy szkolnej wybrała się Galerii Sztuki Współczesnej. Uczniowie mieli okazję zwiedzić wystawę autorstwa Grzegorza Kijanki pod tajemniczym tytułem Neooniryzm (nowe senne marzenie). Dzieci dowiedziały się, że autor prac to młody  przemyski artysta, na co dzień grafik i rysownik. Wystawę pokazała nam p. Anna Drymajło – pracownik BWA, która zaprosiła nas także na część warsztatową do profesjonalnej pracowni - Centrum Edukacji Plastycznej. Uczestnicy z zaciekawieniem obserwowali eksperyment z kawą, który okazał się wstępem do tworzenia obrazków z plam… Dzieci pędzlami  nanosiły na kartkę „kawowe” smugi, a następnie czarnymi pisakami dorysowywały, wywołane plamą własne skojarzenia. Było to niezwykle twórcze i pochłaniające zajęcie. Nie mniej emocji towarzyszyło opowiadaniom, o tym co autorzy mieli na myśli rysując swoje obrazki. W przyszłości  chętnie  odwiedzimy Centrum Edukacji Plastycznej, by rozwijać własne talenty i pasje.

Małgorzata Brzostowska