Udział w projekcie „Zwierzobziki oczami dziecięcej wyobraźni”

Na przełomie września i października uczniowie ze świetlicy szkolnej uczestniczyli w projekcie „Zwierzobziki oczami dziecięcej wyobraźni” realizowanymw Galerii Sztuki współczesnej w ramach programu BARDZO MŁODA KULTURA.

Dzieci spędzały sobotnie przedpołudnia w Centrum Edukacji Plastycznej przy Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu. Realizowały własne wizje artystyczne inspirowane tomikiem limeryków Jerzego Dunin-Brzezińskiego „Karo”, skąd pochodzą tytułowe  „zwierzobziki”. W klimat warsztatów wprowadziła je pani Alicja Kunert (pracownik Przemyskiej Biblioteki Publicznej, z zamiłowania recytatorka, uczestniczka wielu konkursów recytatorskich) poprzez zajęcia teatralne. Podczas interdyscyplinarnych warsztatów plastyczno – literackich powstawały dziecięce „zwierzobziki”, tworzone różnymi technikami plastycznymi. Zarówno ich projektowanie jak i wymyślnie nazw zwierzakom, dostarczyło uczestnikom radości i satysfakcji.Efekty pracy dzieci można było oglądać  na elewacji budynku Urzędu Miejskiego w Przemyślu w postaci świetlnych rysunków. Na podsumowanie projektu została przygotowana specjalna wystawa powarsztatowa  w Galerii Sztuki Współczesnej, podczas której  oprócz prac uczestników, zaprezentowana została także dokumentacja zdjęciowa z realizacji projektu. Ze względu na stan epidemii, dostępna była dla indywidualnych zwiedzających w dniach 16-18.10.2020r.

Gratulujemy uczestnikom: Oli Narożnowskiej, Julii Hulewicz, Julii Stadnik, Marii Głuszko, Borysowi Brodzickiemu, Kajetanowi Głuszko i Szymonowi Grad -  twórczych pomysłów i wytrwałości w ich realizacji. Dziękujemy za możliwość udziału w projekcie jego autorowi-  p. Andrzejowi Cieszyńskiemu i prowadzącej warsztaty p. Annie Drymajło. Była to dla nas wszystkich niezwykła, kolorowa przygoda!

Małgorzata Brzostowska