Gratulacje dla uczestników wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej

W dniach od 5.06 – 9.06. w Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu miała miejsce niecodzienna wystawa niezwykłych artystów. Była ona podsumowaniem projektu „ Spotkania ze sztuką – dzieci w galerii”, w którym brała udział grupa podopiecznych świetlicy szkolnej z klas II a i II c. Podczas cotygodniowych zajęć w galerii dzieci przeżywały przygodę pełną emocji związanych z kontaktem ze sztuką współczesną i  podejmowały różnorodne wyzwania plastyczne. Miały możliwość wyrażania swojej indywidualności, poznawania różnych środków wyrazu oraz ciekawych technik plastycznych. W tym procesie towarzyszyli naszym dzieciom p. Anna Drymajło i p. Andrzej Cieszyński. Przygodę odkrywania sztuki współczesnej przerwała nagle pandemia koronawirusa. Wiele z prac nie zostało dokończonych, wiele technik plastycznych jeszcze nie zostało odkrytych, a mimo to udało się zorganizować wystawę prac na podsumowanie projektu. Zwykle miała ona uroczystą oprawę w formie  wernisażu z udziałem  wszystkich młodych artystów  i zaproszonych gości, w tym roku była dostępna dla indywidualnych zwiedzających.

Serdeczne gratulacje dla tegorocznych uczestników: Yaryny, Julii, Victorii, Oliwii, Zuzi,  Sabinki, Emilki, Kingi, Borysa, Kajetana, Gabrysia i Szymona.

Dziękujemy panu Andrzejowi Cieszyńskiemu oraz wszystkim pracownikom Galerii Sztuki Współczesnej zaangażowanym w projekt, za wspaniałą 10 – letnią współpracę!

Mamy nadzieję na  kontynuację zajęć w przyszłym roku szkolnym. Do zobaczenia w BWA!

Małgorzata Brzostowska