Powiatowy konkurs plastyczny pt. „Jak dbać o serce” rozstrzygnięty!

W dniu 26.02.2020 r. w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom powiatowego konkursu plastycznego pt.,, Jak dbać o serce?’’.

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat  chorób układu krążenia, promocja zdrowego trybu życia i kształtowanie pozytywnych wzorców w zakresie profilaktyki chorób serca wśród dzieci i młodzieży. Organizatorem konkursu był Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac z całego powiatu i miasta Przemyśla. W śród członków jury konkursu znaleźli się między innymi lekarze kardiolodzy, którzy na co dzień zajmują się leczeniem chorób serca. Jury było pod ogromnym wrażeniem prac nadesłanych na konkurs, bo prezentowały wysoki poziom wiedzy na temat profilaktyki i skutków jakie wywołują choroby serca i niezdrowy styl życia. Wybór zwycięskich prac okazał się  więc dla nich nie lada wyzwaniem. W naszej szkole wszyscy uczniowie  klas 4-7  na lekcjach plastyki przygotowywali plakaty w różnych technikach plastycznych pod kierunkiem mgr Barbary Giżyckiej –Dec.  Do etapu powiatowego zakwalifikowano i wysłano 9 prac plastycznych. Laureatami konkursu zostali:  II miejsce Dominik Opryszko uczeń kl. 7c, III miejsce Dagna Gardecka uczennica kl. 7d, a wyróżnienia otrzymały uczennice: Barbara Kijowska uczennica kl. 7a, Martyna Szydełko uczennica kl. 7c oraz Emma Hemerling uczennica kl. 7 d. Nagrodzone prace  można obejrzeć w  Wojewódzkim Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu na oddziale kardiologiczym. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów twórczych.

Barbara Giżycka - Dec