Najważniejsze są dzieci – dzień otwarty w szkole

W czwartek 5 marca 2020 r. odbył się po raz kolejny dzień otwarty. To wydarzenie na stałe wpisało się w życie szkoły. W dniu otwartym przygotowane atrakcje zaprezentowano w godzinach popołudniowych.

W progach szkoły witały wszystkich gości „ biedroneczki”, a dzieci częstowały się cukierkami. Przyszli uczniowie i ich rodzice zwiedzali szkołę: sale lekcyjne, świetlicę, bibliotekę, salę gimnastyczną i pracownię komputerową. Poruszanie się po budynku szkolnym ułatwiała mapka zawierająca numery klas oraz sal i przygotowane w nich atrakcje lub zajęcia.Przedszkolaki i ich rodzice mogli zajrzeć do niemal każdego zakamarka naszej placówki. Dzieci „przymierzały się” do szkolnych ławek, uczestniczyły w krótkich lekcjach:„W literkowie” , „Mistrzowie kodowania”, w grach i zabawach ruchowych oraz z kropką, z języka angielskiego i matematyki. Z przyjemnością wykonywały ciekawe prace plastyczno- techniczne: kwiaty techniką quillingu, balonowe stworki i serwetkowe czary mary. Dużą popularnością cieszyło się malowanie twarzy oraz poszukiwanie jajeczek ukrytych w różnych miejscach naszej szkoły. Dzieci miały możliwość spotkania z książką i postaciami z bajek. Podczas zwiedzania nasi goście obejrzeli także doświadczenia przyrodnicze.

Było to z pewnością ciekawe i udane popołudnie zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z zaproszenia i odwiedzili naszą szkołę.

Renata Fedewicz, Marta Oleszek