Wycieczka do Fabryki Czekolady Coco De Mer w Rzeszowie

Czekoladę słodką, rozpływającą się w ustach o cudownym, kakaowym aromacie uwielbiają zarówno dzieci jak i dorośli. Mało kto potrafi się jej oprzeć. Nie znamy drugiego tak cennego dla zdrowia i samopoczucia deseru. Słodka tabliczka powstaje na bazie nasion kakaowca dostarcza nam energii, ma właściwości relaksujące, uspokajające i poprawiające nastrój. Pełna magnezu, żelaza, cynku i wapnia może przybierać postać tabliczki, batonika, lub czekoladek ukrytych w kolorowym pudełku. Musimy jednak pamiętać, że czekoladę należy jeść z umiarem.

Czekolada może różnić się nie tylko kształtem, ale także składem, kolorem a przede wszystkim smakiem. Żeby się o tym przekonać 25.02.2020r. wybraliśmy się z grupą świetlicową ( kl.1 b, kl.1 c i kl. IV b) na wycieczkę do Fabryki Czekolady Coco De Mer w Rzeszowie.

Na miejscu czekały na nas przygotowane warsztaty, podczas których każde dziecko samodzielnie ozdabiało różnymi dodatkami własną tabliczkę czekolady. Następnie uczestnicy   rysowali obrazki czekoladą (mleczną, deserową i białą) po chrupiącym andrucie, po czym z przyjemnością mogli delektować się ich smakiem! Później  dzieci poznały etapy powstawania oraz historię czekolady. Pod okiem animatora  odkryły najciekawsze „czekoladowe” fakty, a strój prawdziwego chocolatiera dodatkowo uatrakcyjnił zabawę. Po części warsztatowej na naszych uczniów czekały kolejne atrakcje – zabawy na ogromnej sali zabaw.

W doskonałych  humorach, (bo czekolada poprawia przecież nastrój) zakończyliśmy dzień… czekoladą - zapakowaną i własną tabliczką.  Szkoda, że tak mocno czekoladowy dzień zdarza się tak rzadko! Wszystkie czekolady znakomicie nam się udały, były pyszne, pachnące i kolorowe, dodały smaku wspólnie spędzonym chwilom!

B. Chodorowska – Mytnik, M. Brzostowska