I Dziecięcy Festiwal Piosenki w Mundurze

W dniu 3.11.2016 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu odbył się I Dziecięcy Festiwal Piosenki w Mundurze – Przemyśl 2016. Organizatorami festiwalu byli: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, Urząd Miasta w Przemyślu, Starostwo Przemyskie oraz Przemyskie Centrum Kultury i Nauki "Zamek".

W festiwalu wzięło udział 90 uczestników reprezentujących 17 szkół podstawowych współpracujących ze służbami mundurowymi z województwa podkarpackiego .

Festiwal uroczyście otworzyli szefowie instytucji organizujących wydarzenie czyli Dyrektor CKiN Zamek Renata Nowakowska, Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, Starosta Przemyski Jan Pączek oraz Komendant BiOSG płk SG dr Piotr Patla.

Dzieci walczyły o główną nagrodę czyli o "Kryształowe Misie" ale również  o wiele cennych nagród: aparaty fotograficzne, mikrofony bezprzewodowe mikroport, telefony komórkowe itp.

Ponadto każdy uczestnik festiwalu otrzymał upominki ufundowane przez sponsorów oraz przez służby mundurowe z województwa podkarpackiego.

Występy dzieci oceniało dziesięcioosobowe jury z przewodniczącym na czele  - Naczelnikiem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej płk SG dr hab. Stanisławem Strączkiem.

Z pośród tak wielu uczestników laureatkami zostały dwie uczennice z naszej szkoły, przygotowywane przez Panią Dianę Wolańską:

- Nikola Siuta która otrzymała wyróżnienie od jury.

- Specjalną nagrodę ufundowaną przez przewodniczącego jury płk SG dr hab. Stanisława Strączka otrzymała Zuzanna Łukasiewicz za bardzo wysoki poziom prezentowanych umiejętności.

Kolejną nagrodą było zaproszenie uczennic na Koncert Laureatów, który odbył się 10 listopada o godz. 13.00 na Zamku Kazimierzowskim podczas obchodów Święta Niepodległości.

Gratulujemy uczennicom tak wysokich osiągnięć.