Szkoła Podstawowa nr 4 w Przemyślu

VII Piknik Rodzinny w SP4   Z okazji Dnia Dziecka 30 maja 2018r. po raz siódmy odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „CZYSTE POWIETRZE TO ZDROWIE LEPSZE”.
Jak co roku organizatorami imprezy byli Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu, Zarząd Osiedla nr 5 „Salezjańskie”, Radni Rady Miasta: Maciej Kamiński i Robert Bal oraz Salos – Mariusz Zamirski.

Piknik został objęty patronatem przez Marszałka Sejmu RP pana Marka Kuchcińskiego, Wojewodę Podkarpackiego panią Ewę Leniart, Marszałka Województwa Podkarpackiego pana Władysława Ortyla, Posła na Sejm RP panią Annę Schmidt-Rodziewicz oraz Prezydenta Miasta Przemyśla pana Roberta Chomę.

Radio Fara, Życie Podkarpackie, Telewizja Toya, Portal Przemysl.pl, Nowiny24 oraz TVP Rzeszów objęły naszą uroczystość patronatem medialnym.

Nie zapomnieliśmy o naszym patronie i zanim oddaliśmy się piknikowemu szaleństwu, upamiętniliśmy rocznicę narodzin księdza Jana Twardowskiego (1.06.1915 r.). Cała społeczność szkolna na czele z pocztem sztandarowym uczestniczyła  w uroczystej Mszy Świętej, która odbyła się 29 maja 2018 r. w Kościele Salezjanów w Przemyślu.

Liczne atrakcje zaproponowane przez organizatorów Pikniku Rodzinnego przyciągnęły tłum dzieci oraz całe rodziny. Wszyscy goście mogli uczestniczyć w różnorodnych grach i zabawach, m. in. w turnieju szachowym, sportowych rozgrywkach oraz meczu piłki nożnej- księża kontra organizatorzy. Uczniowie prezentowali swoje artystyczne umiejętności podczas koncertu talentów, pokazów tanecznych, układów gimnastycznych.

Nie zabrakło również licznych stoisk przygotowanych przez wychowawców, rodziców i uczniów. W tym roku chętni mogli skosztować słodkiej waty cukrowej czy owocowych galaretek. Na placu szkolnym pojawiły się atrakcje dla najmłodszych w postaci dmuchanych zjeżdżalni i zamku. Przemyskie służby mundurowe prezentowały swój sprzęt oraz pojazdy, a funkcjonariusze zapoznawali dzieci z tajnikami ich codziennej pracy. W realizację pikniku włączył się również Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. Uczestnicy pikniku  mogli zmierzyć ciśnienie krwi, zbadać poziom cukru i zrobić spirometrię. W trakcie pikniku przeprowadziliśmy zbiórkę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach.

Celem organizatorów pikniku była dobra zabawa oraz integracja społeczności szkolnej i lokalnej. I to się już kolejny raz udało, przede wszystkim dzięki zaangażowaniu wielu osób. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom, nauczycielom, społeczności lokalnej, gościom, sponsorom i wszystkim przybyłym. Do zobaczenia za rok!

Barbara Warchał

Relacja z pikniku ukazła się w telewizji Toya, w wydaniach papierowych w Nowinach, Życiu Podkarpackim  i Super Nowościach oraz na portalach internetowych:

https://www.portalprzemyski.pl/vii-rodzinny-piknik-przy-sp-nr-4-w-przemyslu-juz-za-nami/

https://www.zycie.pl/informacje/artykul/19059,rodzinnie-wesolo-zdrowo-piknik-przy-sp-4-w-przemyslu

http://supernowosci24.pl/vii-rodzinny-piknik-zdjecia/

http://www.nowiny24.pl/imprezy/fotogalerie/g/vii-piknik-rodzinny-w-sp-w-przemyslu-na-uczestnikow-czekalo-mnostwo-atrakcji-zdjecia,13241956,29477032/