SPOTKANIA ZE SZTUKĄ

W I semestrze roku szkolnego 2016/2017 uczniowie z klas: I a, I b, III a, III b (w sumie 24 uczniów), brali udział w zajęciach plastycznych w ramach projektu ,,Spotkania ze sztuką – dzieci w Galerii". Warsztaty w galerii prowadzili pan Jan Wróbel i pan Andrzej Cieszyński.

Prowadzący proponowali tematy prac, a mali artyści interpretowali je według własnej fantazji uzyskując ciekawe efekty swojej twórczości. Podczas warsztatów uczniowie poznali ciekawe techniki plastyczne jak: malarstwo, rysunek, frotaż oraz dowiedzieli się jak uzyskać ciekawe faktury i kolory poprzez zróżnicowane kładzenie poszczególnych warstw na karton.
Zajęcia odbywały się trzy razy w tygodniu w podzielonych grupach świetlicowych, w poniedziałki, czwartki i piątki pod opieką nauczycieli świetlicy: p. Małgorzaty Brzostowskiej, p. Jolanty Błażej-Stawarz oraz p. Ewy Mazur. Zajęcia odbywały się w radosnej atmosferze i dodawały dzieciom twórczego zapału i wiele satysfakcji.