Wewnątrzświetlicowy Konkurs Mamy Talent -  Tańczymy wszystko!

W dniu 9 lutego 2017 r.  w auli naszej szkoły odbyła się IV edycja wewnątrzświetlicowego konkursu pod hasłem Mamy Talent -  Tańczymy wszystko! Od września muzyka rozbrzmiewała w świetlicy niemal codziennie. Dzieci chętnie bawiły się przy niej, cieszyły się wspólnymi tańcami. Uświadamiały sobie, że ruch przy muzyce to prawdziwa frajda!

W tegorocznym konkursie wzięło udział 44 tancerzy, w tym 7 solistów i 13 zespołów z klas I- IV. Konkurs odbył się w 2 turach. Pierwszą oceniało jury w składzie: p. M. Oleszek, p. K. Kołacz, p. A. Kowalczyk i uczennica z kl. III b - Maja Kilian, drugą turę: p. M. Oleszek, p. W. Śliwiak, uczennica z kl. IV d Dagna Gardecka oraz gościnnie p. Wioletta Oleszek – absolwentka naszej szkoły.

P { margin-bottom: 0.21cm; direction: ltr; }

Zobaczyliśmy nowoczesne układy taneczne głównie w rytmie disco, pojawiły się w nich także elementy gimnastyki artystycznej. Każdy taniec pokazywał niezwykłe zaangażowanie, pomysłowość i prawdziwą pasję uczestników! Występom towarzyszyły ogromne emocje. Radość i energia były wszechobecne! Dzieci zadbały też o przygotowanie wizerunku scenicznego: kolorowe i ciekawe stroje oraz rekwizyty! Jury miało naprawdę trudny wybór…

W kategorii solista nagrodzono następujące osoby:

I miejsceMaja Wiarska kl. I a,

II miejsceKarol Sarna I b,

III miejsceMichał Urbański kl. I b,

III miejsce – Natalia Kocaj z kl. I c,

W kategorii zespół przyznano następujące nagrody:

I miejsce: zespół SUPER PIĄTKA z kl. III e, w składzie: Jagoda Smyl, Kinga Opaluch, Marlena Mielniczek, Julia Banaś i Malwina Bukowska;

I miejsce: Weronika Szybiak kl. III b, Emilia Urban kl. IV d, za taniec pt.: Dżungla;

II miejsce: zespół TROLE w składzie: Daniela Halek, Milena Gołofit, Emilka Białogłowicz z kl. I a;

II miejsce: duet SUPER STAR z kl. III e,w składzie: Maja Oczkowska, Judyta Pest.

III miejsca przypadły 3 zespołom:

• Maja Grasza, Julia Walaszek, Karolina Dąbrowska z kl. III a,

• Zuzanna Bilińska i Maja Dorotiak z kl. IV b,

• Nikola Kraczkowska i Julia Halota kl. IV a.

Wyróżnienia otrzymały:

• Lilianna Kalinowska i Aleksandra Makar – duet z kl. I a;

• Amelia Andruszewska, Antonina Brożyna i Nikola Brem - trio z kl. II d;

• Oliwia Jasiewicz i Monika Wasyłeczko – duet z kl. II b.

Tancerze otrzymali upominki i dyplomy. Uczestnikom konkursu kibicowała wyjątkowa publiczność, którą muzyka także porwała do tańca! Na zakończenie tańczyli wszyscy zarówno na scenie jak i wokół niej. Mamy talent- tańczymy wszyscy! To nasze nowe motto!