ŚWIETLICA DLA NIEPODLEGŁEJ!

Marsz, marsz Dąbrowski…” – słowa Hymnu Państwowego w dniu 10 listopada rozbrzmiewały we wszystkich grupach świetlicowych.

Na zajęciach plastycznych poprzedzających kolejną Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie, przy dźwiękach pieśni patriotycznych, wykonywali symbole narodowe. Znaczenie dla Ojczyzny flagi, godła i hymnu poznali poprzez gawędy nauczycieli poparte albumami historycznymi, filmami edukacyjnymi i prezentacjami multimedialnymi. W celu przypomnienia słów i melodii hymnu przeprowadzone zostały przez p. Piotra Szelążka warsztaty z prawidłowej dykcji oraz emisji głosu. Każde zajęcia poprzedzone były odpowiednimi ćwiczeniami przygotowującymi do śpiewu.

Wspólne działania nauczycieli świetlicy wpłynęły na poszerzenie wiedzy na temat tego tak ważnego dla każdego Polaka święta narodowego oraz kształtowały w uczniach poczucie przynależności do własnego narodu.

W tym szczególnym dniu śpiewając wspólnie „Mazurek Dąbrowskiego” byliśmy dumni, że jesteśmy Polakami mieszkającymi w wolnej, niepodległej Polsce.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć:https://photos.app.goo.gl/HmM7E7Sp2qQAA1Yt8

Marta Oleszek