Wycieczka klas: 5a i 6b

25.10. 2022 r klasy 5a i 6b z wychowawcami:panią Barbarą Warchał, panią Iwoną Kocianską udały się na jednodniową wycieczkę do Krakowa. Głównym celem był spektakl w teatrze Groteska oraz wystawa w WOAMI 'W stronę swiatla" Zbiórka była wcześnie rano, bo już o godzinie 4.15. Wszyscy uczestnicy przyszli punktualnie, więc o 4,30 już wyjechaliśmy. Podróż trwała 3,5 godziny i była bardzo przyjemna. O godzinie 9.00 rozpoczęliśmy oglądanie przedstawienia pt "Wścibscy". Kto? Co? Jak? Dlaczego? To pytania które powinny dręczyć każdego, żądnego wiedzy człowieka. Niestety jednak nasza ciekawość często skierowana jest tam gdzie zaczyna się prywatność drugiej osoby. Bardzo rzadko potrafimy ją uszanować. Monotonne życie pewnej czteroosobowej rodziny zostaje zakłócone przez niespodziewanego Wścibskiego gościa. Od tej pory już nic nie będzie wyglądało tak jak dawniej. Prawdziwa gratka dla miłośników komediowych form, ale jak to w dobrej satyrze bywa, również pojemne źródło mądrości i - niekoniecznie chlubnej - prawdy o nas samych. Po świetnej zabawie w teatrze udaliśmy się do WOMAI na wystawę 'W stronę swiatla ". Wystawa jest kolekcją wszelkiego rodzaju eksperymentów naukowych, dzięki którym dowiedzieliśmy się, jakie reguły rządzą światem wokół nas. Czy dźwięk może mieć swój własny kształt? A cień, jakiego jest koloru? Jak przy pomocy, zdawać by się mogło, zwykłych okularów odwrócić świat do góry nogami? Odpowiedzi na te i wiele innych nurtujących nas pytań udalo się znaleźć. Kreowalismy świat własnymi rękoma, a dzięki magicznemu piaskowi zmieniającemu kolory stworzyl7smy góry, jeziora, doliny… Było tak ciekawie, że nie wiadomo kiedy czas tak szybko minął...? Następnie skierowaliśmy swe kroki w stronę Rynku, gdzie Ci, którzy odczuwali głód i zmęczenie, udali się do pobliskich restauracji, aby coś zjeść. Niestety nadszedł czas powrotu i tak udaliśmy się do autokaru, aby ruszyć w drogę do Przemyśla. Wszyscy wrócili szczęśliwi i uśmiechnięci.

Iwona Kociańska