Szkoła Podstawowa nr 4 w Przemyślu

Wycieczka klas IVa i Vb Klasy IVa i Vb pod opieką wychowawców pani Barbary Warchał, pani Iwony Kociańskiej i pani Renaty Białowąs wybrały się do Ostrawy i w Beskidy. Wycieczka obfitowała w liczne atrakcje.       

 Pierwszego dnia odwiedziliśmy w Czechach Interaktywne Centrum Nauki i Techniki. Zapoznaliśmy się z 4 stałymi  wystawami: Świat dziecka, Świat nauki i wynalazków, Świat cywilizacji i Świat przyrody. Poprzez zabawę, w prosty i przystępny sposób odkrywaliśmy tajniki nauki. Potem w Teatrze nauki oglądaliśmy przyrodniczy  film 3D w j. polskim. 

  Następnie spacerowaliśmy po  Zoo. Ogród Zoologiczny w Ostrawie został założony w 1951 r. Podziwialiśmy tam wiele gatunków zwierząt, również egzotycznych. 
Po tych wrażeniach, bardzo zmęczeni ruszyliśmy w stronę Polski. Tam w Cieszynie, miejscu naszego noclegu, czekał ciepły posiłek. Wszyscy byli zmęczeni, więc apetyty dopisywały i obiad szybko zniknął z talerzy. Po godzinie 22.00 w hotelu zapanowała cisza. Ku wielkiemu zdziwieniu opiekunów, dzieci nie dokazywały, tylko odpoczywały w swoich pokojach. 
    Drugi dzień wycieczki był również pełen wrażeń i nowych doświadczeń. Odwiedziliśmy Muzeum Trofeów Adama Małysza oraz Chatę Kawuloka, gdzie mogliśmy uczestniczyć we wspaniałej  lekcji o życiu górali Beskidu. Następnie poznaliśmy misterną pracę koronkarek w Muzeum Koronek w Koniakowie oraz sztukę wyrobu oscypków. 
    Późnym wieczorem wróciliśmy do Przemyśla, gdzie na uczniów czekali stęsknieni rodzice.
 
Barbara Warchał
Iwona Kociańska
Renata Białowąs