Wycieczka klasy 7b

10 czerwca uczniowie klasy 7b wraz z opiekunami panią Anną Kwaśnik i panią Katarzyną Olszańską wybrali się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego i Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od ruin Zamku Kazimierzowskiego w Ojcowie, a następnie udaliśmy się na pieszą wędrówkę obok zabudowań ojcowskich, stawów hodowlanych pstrąga do Bramy Krakowskiej i Źródełka Miłości. W trakcie zawędrowaliśmy do Jaskini Ciemnej, która nie jest oświetlana światłem elektrycznym. Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali ogromną ilość znajdujących się w jaskini nietoperzy. Po spacerze chętnie zjedliśmy upieczone kiełbaski i udaliśmy się na kolejną część wycieczki – do Ogrodu Doświadczeń. Na powierzchni ponad 6 ha parku rozmieszczone są: urządzenia demonstrujące zjawiska fizyki, ekspozycja geologiczna „Geo-gródek", ekspozycja sensoryczna „Zapachowo", zielony labirynt z cytatami Stanisława Lema – „Lem-birynt". Uczniowie spędzili tam dwie godziny poznając prawa fizyki.

Niestety, szybko upłynął nam ten miło spędzony czas i zmęczeni ale w dobrych humorach musieliśmy wrócić do Przemyśla.

Anna Kwaśnik.