Wspominamy rok 2021 w klasie 3a

Czasu nie da się zatrzymać. Płynie bardzo szybko, ale zawsze można powspominać i obejrzeć zatrzymane na zdjęciach chwile. Tak jak w każdej klasie, tak i u nas, od września do grudnia wiele się działo. Byliśmy na dwóch wycieczkach. Jedna, rekreacyjno-integracyjna, odbyła się do Hołubli. Cieszyliśmy się głównie ze wspólnie spędzonego czasu. My świetnie się bawiliśmy, a dorośli mogli sobie wreszcie spokojnie porozmawiać piekąc kiełbaski. Druga wycieczka odbyła się do Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Artyści podczas koncertu zaprosili nas w podróż do krain zamieszkałych przez instrumenty muzyczne. Mogliśmy na żywo usłyszeć jak brzmią solo i w różnych aranżacjach. Bardzo nam się podobało wspólne śpiewanie znanych piosenek świątecznych.

Zapamiętaliśmy też ciekawe zajęcia z policjantami, którzy przypominali nam najważniejsze zasady bezpieczeństwa na drodze.

Poznaliśmy również historię i kulisy pracy Centrum Kulturalnego. Bardzo podobała nam się kabina z projektorem filmowym, garderoby i zapadnia na scenie.

Chętnie wykonywaliśmy różne prace plastyczno – techniczne. Nawet haftowanie wszystkim się spodobało. Podziwiając efekty tych prac możemy stwierdzić, że chyba jesteśmy utalentowani.

Często spacerowaliśmy i dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu. Obserwowaliśmy zmieniającą się przyrodę, podziwialiśmy piękno naszej miejscowości, odwiedzaliśmy miejsca pamięci narodowej i poznawaliśmy historię. Najchętniej bawiliśmy się na naszym szkolnym placu zabaw, gdzie rozwijaliśmy naszą sprawność i wyobraźnię.

W grudniu wykonaliśmy kartki świąteczne dla żołnierzy 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich i przesłaliśmy im serdeczne życzenia świąteczne.

Ogromną radość sprawił nam święty Mikołaj zostawiając dla nas prezenty. W świąteczny nastrój wprowadziła nas klasowa Wigilia. Wspólnie przygotowaliśmy stół, odczytaliśmy fragment Pisma Świętego, składaliśmy sobie życzenia i wspólnie kolędowaliśmy.

Mamy nadzieję, że kolejny rok przyniesie również wiele wspaniałych i radosnych chwil.

Beata Jucha