Jesienią parki się rumienią

Uczniowie klasy 2 c pewnego jesiennego dnia stwierdzili, że trudno opisywać piękną jesień siedząc w szkolnej ławce. Dlatego podczas wyprawy do parku postanowili zbadać przyrodę o tej porze roku. Z przyjemnością spacerowali po dywanach kolorowych liści i wypowiadali się o tym co zaobserwowali oraz oglądali przez lupki małe okazy przyrodnicze. Odbyła się też matematyka polegająca na pomiarze objętości drzewa stając obok siebie oraz podczas zabawy z chustą animacyjną dodawanie i odejmowanie pod czaszą. Najśmieszniejsze były zabawy zręcznościowe z wykorzystaniem chusty. W trakcie zajęć plastycznych kalkowali korę różnych drzew. Odbył się też taniec do piosenki „Jesienny bal”. Pobyt w parku zakończył się zebraniem kolekcji jesiennych darów, z których dzieci postanowiły stworzyć w klasie wystawkę jesiennych skarbów. W ramach zajęć informatycznych cała wyprawa dokumentowana była aparatem, dzięki temu te piękne wspomnienia pozostaną na długo. Taka szkoła bardzo spodobała się wszystkim dzieciom.

Dorota Mykita