Gra miejska „Balladyna 2.0”

W odpowiedzi na zaproszenie Przemyskiej Biblioteki Publicznej im. Ignacego Krasickiego klasa VIII b wzięła udział w mobilnej grze miejskiej „Balladyna 2.0” w ramach III Festiwalu Książki „Między pokoleniami”.

Po przedstawieniu przez organizatorów szczegółów przedsięwzięcia, zeskanowaliśmy kod QR i prowadzeni przez aplikację ActionTrack ruszyliśmy naprzeciw wirtualnej przygodzie. Spacerując ulicami Przemyśla, docieraliśmy do poszczególnych punktów i stawialiśmy czoła różnorodnym zadaniom. Niektóre opierały się na twórczości Juliusza Słowackiego oraz treści dramatu pt. „Balladyna”, inne bazowały na kreatywności i pomysłowości uczestników. Wielkie zaskoczenie wzbudziły działania matematyczne, a także pytania o sportowców. Po dotarciu przed gmach biblioteki dzieliliśmy się spostrzeżeniami i emocjami, a te były ogromne.

Oczekiwanie na werdykt jurorów umiliło nam pozowanie do zabawnych zdjęć z fotobudki.

Nagrodę główną zdobył uczeń naszej szkoły – Michał Philipp, a wyróżnienia otrzymali: Maja Kilian, Amelia Hendzel, Maja Rucińska, Emilia Horak, Szymon Tabor i Karol Król. Gratulujemy!

Barbara Warchał