Barwy życia na wsi

Dzieci z klasy 2b o tym, że Bieszczady są najpiękniejsze jesienią, przekonały się wyjeżdżając na spokojną wieś jaką jest Bóbrka k/Soliny. W gospodarstwie u Bazyla zobaczyły wiele zwierząt domowych i gospodarskich, które oczarowały wszystkich ; Golden- Retriever-Rondel /przytulas/, szare dachowce, kury zielononóżki i kogut- Rosołek , królik –Pasztecik, kucyk szetlandzki-Lider zwany też Igorem.

Oprócz tego wielką - jak nie największą atrakcją były kozy -rasy karpacka, którymi wszyscy się zachwycali. Były także owce rasy-wrzosówka o ślicznej wełnie w kolorach od jasno do ciemnosiwej z której to dzieci robiły wisiorki i breloczki.

W przytulnej starej garncarni wykonały tym razem nie garnki, ale bieszczadzkie anioły.

Po warsztatach zjadły pyszny obiadek i na ognisku upiekły jabłka. Pogoda sprzyjała cudownemu wypoczynkowi, a miłych wrażeń było co nie miara, że aż żal było wyjeżdżać.

Dziękujęmy Pąństwu Dorocie i Andrzejowi Kusz za wspaniałą przygodę.

Lucyna Nowak

Monika Szewczyk