Wycieczka klas IVa i Vb

W czwartek, 16 września 2021 r. klasy IVa oraz Vb wraz z wychowawcami odwiedziły Bałtowski Park Rozrywki.

Obok szalonej zabawy na kolorowych karuzelach, statkach, kolejce górskiej czy trampolinach mogliśmy z pokładu amerykańskiego schoolbusa przyjrzeć się dzikim zwierzętom, m.in.: owcom kameruńskim, kozom angorskim, jeleniom europejskim, wielbłądom dwugarbnym czy lamom. W Dolnym Zwierzyńcu zaś zachwyciły nas kolorowe i zabawne odmiany ptactwa domowego oraz krzykliwe, piękne papugi.

W Prehistorycznym Oceanarium, gdzie morska głębia przenika się z głębią trójwymiarowego przekazy, przenieśliśmy się w podwodny świat ogromnych gadów. Konfrontacja oko w oko z wielkimi stworami wywołała niezwykłe emocji, a nawet okrzyki przepełnione strachem i obawą. Na szczęście już za chwilę spacerowaliśmy ścieżką dydaktyczną po JuraParku, z uwagą słuchając pana przewodnika. Pracownik kompleksu z pasją opowiadał o poszczególnych okresach geologicznych i życiu na naszej planecie.

Wstąpiliśmy jeszcze do Muzeum Dinozaurów, gdzie podziwialiśmy skamieniałości i modele wymarłych organizmów. Wystawa „Powrót do przeszłości” w kilkudziesięciu odsłonach przedstawia obraz życia w różnych częściach świata oraz różnych erach.

Niestety czas tak szybko płynie … i ta ciekawa lekcja historii musiała również dobiec końca. Pożegnaliśmy się z tym niezwykłym miejscem i z dobrymi humorami wróciliśmy do Przemyśla.

Barbara Warchał