Międzyklasowy konkurs matematyczny dla klas szóstych

Na przestrzeni kwietnia i maja odbył się wieloetapowy konkurs matematyczny dla klas szóstych. W związku z panującą sytuacją konkurs odbywał się online. W pierwszym etapie walczyły całe klasy rozwiązując przygotowany przez organizatorów test. Na podstawie wyników testu zostali wybrani przedstawiciele klas do kolejnych dwóch etapów. W drugim etapie przedstawiciele klas łączyli się online z organizatorami i w ciągu 15 minut rozwiązywali 5 zadań. Trzeci etap polegał na wykonaniu pracy w dowolnym programie na temat „Figury geometryczne wokół nas”. Po zliczeniu punktów z każdego etapu wyłoniono następujące miejsca:

1 miejsce x aequo – kl. 6a i kl. 6b

2 miejsce - kl. 6d

3 miejsce – kl. 6c.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.

Zapraszamy również do obejrzenia prezentacji wykonanych przez przedstawicieli klasy 6a i 6b.

Dorota Dmitrzyk

Anna Kwaśnik