Dzień Bezpiecznego Internetu

Tegoroczna tematyka obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 4 w Przemyślu dotyczyła ochrony wizerunku w Internecie. Uczniowie przystąpili do konkursu szkolnego „Ochrona wizerunku w Internecie”, którego głównym celem było uświadamianie konsekwencji wynikających z bezprawnego rozpowszechniania wizerunku oraz promowanie wiedzy dotyczącej ochrony wizerunku w Internecie. Uczniowie przygotowali prace, w tym prezentacje i plakaty, które zawierały wskazówki jak dbać o swój wizerunek i nie naruszyć wizerunku innych osób. Ponadto uczniowie na zajęciach z wychowawcą i lekcjach informatyki pogłębiali zagadnienia bezpiecznego korzystania z Internetu. Rodzice otrzymali materiały edukacyjne dotyczące aktualnych zagadnień bezpieczeństwa w Internecie, ze szczególnym uwzględnieniem funkcjonowania dzieci podczas nauki zdalnej. Nauczyciele wzięli udział w konferencji „Dzień Bezpiecznego Internetu 2021” oraz brali udział w szkoleniach online, które towarzyszyły tegorocznym obchodom Dnia Bezpiecznego Internetu.

Anna Kwaśnik