WYCIECZKA DO KRASICZYNA KLASY 2 c

W dniu 2 czerwca uczniowie klasy 2c wraz z wychowawcą i opiekunami wybrali się na wycieczkę do położonego nieopodal naszej miejscowości Krasiczyna. Atrakcja niebywała, bo trasę Przemyśl-Krasiczyn i z powrotem przemierzyliśmy przemyską kolejką turystyczną. Dzień wycieczki był dla nas bardzo łaskawy. Od rana towarzyszyła nam piękna pogoda.

Na miejscu dzieci miały okazję zobaczyć piękny renesansowy zamek z XVI w. Jego przepiękna architektura sprawiła, iż wpisał się on do najważniejszych zabytków dziedzictwa kulturowego i materialnego Polski. Uczniowie dowiedzieli się o wielu interesujących losach zamku i jego mieszkańców. Najbardziej zauroczył wszystkich rozległy park, który został utworzony w XVII w.  Na terenie parku rośnie wiele egzotycznych gatunków drzew i roślin. Niezapomniane wrażenie wywołał w nas  potężny tulipanowiec oraz wiekowy miłorząb japoński (według lokalnej tradycji trzykrotne przejście wokół zapewnia spełnienie najskrytszych marzeń). Szczególny podziw wywołała najcenniejsza część parku: kolekcja drzew rodowych, upamiętniających narodziny kolejnych członków rodu.

Kolejnym punktem wycieczki była oczywiście piknik i zabawa na placu zabaw położonym na terenie parku. Niestety, czas naszego pobytu w Krasiczynie nieubłaganie dobiegał końca. Z żalem opuszczaliśmy to pełne uroku miejsce.

Był to dzień pełen wrażeń. Uśmiechnięte twarze dzieci mówiły same za siebie, że było warto!

Renata Fedewicz