WYCIECZKA DO SIEDLISKA JANCZAR KLASY 1 b

W środę 9 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Siedliska Janczar w Pstrągowej. Piękna pogoda pozwoliła na aktywne spędzenie dnia. Po spokojnej podróży, na miejscu czekało na nas wiele atrakcji.

Dzieci z uśmiechem na twarzach wsiadały do bryczek, którymi zwiedzaliśmy piekną okolicę.Po przejażdżce zasiedliśmy do warsztatów,,Od ziarenka do bochenka''. W programie warsztatów znalazły się min. opowieści o obrzędach przy dawnym wypieku chleba w tradycyjnych piecach chlebowych, pokaz narzędzi potrzebnych do pieca i do wypieku chleba, przygotowywanie mąki na ciasto chlebowe przez mielenie zboża w żarnach.Każdy uczestnik warsztatów miał swoje zadanie i wkład w przygotowanie ciasta chlebowego i wypieku chleba,który zabral ze sobą do domu. Kolejną przyjemnością była jazda konna. Pomiędzy atrakcjami dzieci korzystały z atrakcyjnego placu zabaw. Na zakończenie intensywnego dnia zjedliśmy grillowane kiełbaski.

W cudownych humorach wróciliśmy do domu.

Lucyna Nowak