Konkurs z języka niemieckiego

W ciągu dwóch ostatnich miesięcy (w marcu i w kwietniu) odbywały się kolejne etapy konkursu z języka niemieckiego „Lust auf Lesen” („Ochota na czytanie”). Brało w nim udział siedmioro uczniów z naszej szkoły uczęszczających na język niemiecki do grup DSD. Całej siódemce udało się przejść pierwszy (szkolny) etap konkursu i uczestniczyć w etapie regionalnym. Dwoje uczniów poradziło sobie również z etapem regionalnym i w miniony weekend (24-25 kwietnia) zmierzyło się z ostatnim (ogólnopolskim) etapem konkursu. Nie udało się zająć nagradzanych pierwszych trzech miejsc, ale uczestniczenie w etapie ogólnopolskim jest już wielkim zwycięstwem i osiągnięciem! Serdecznie gratulujemy oczywiście nie tylko tej dwójce ale całej siódemce, która brała udział w konkursie. Wszyscy jesteście dla nas zwycięzcami! Zachęcamy również innych uczniów ze szkoły do brania udziału w kolejnych edycjach, które jak zapewniają organizatorzy na pewno się odbędą, a także do zapisywania się na język niemiecki do grup DSD (nauka języka niemieckiego w rozszerzonym wymiarze godzin oraz możliwość uzyskania honorowanego na całym świecie certyfikatu – dyplomu potwierdzającego znajomość języka niemieckiego na poziomie B1).