Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

W dniach 23-28 listopada w bibliotece szkolnej obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na tę okazję pomieszczenie czytelni przemieniło się w Krainę Misi – wypełnioną książkami o ''misiowej'' tematyce oraz pluszakami przyniesionymi przez milusińskich.

Panie K .Kołacz oraz M. Sochacka zorganizowały głośne czytanie oraz zajęcia pt. '' Przygoda z pluszowym misiem'', w których uczestniczyły klasy IIa, IIb, IIIc z wychowawcami oraz grupa dzieci ze świetlicy wraz z p. E. Mazur. W trakcie spotkania dzieci zapoznały się z historią święta i genezą tej najpopularniejszej zabawki-przytulanki na świecie. Żywo i chętnie odpowiadały na zagadki, wysłuchały opowiadania '' Stary, zielony mis'', dzieliły się opowieściami o swoich ukochanych niedźwiadkach. Głośno i radośnie odśpiewały piosenkę z wciąż popularnej bajki „ Miś Uszatek'', a na koniec wzięły udział w uwielbianej przez dzieci zabawie polegającej na malowaniu z zasłoniętymi oczami miśków. Zajęcia były dla uczniów nie tylko dobrą rozrywką, ale też okazją do spotkania z klasyką literatury dziecięcej . Na następne zapraszamy... już za rok!