SZKOLNY HAPPENING Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem.

Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.
Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo" (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.
Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.
Oczywiście nie mogło zabraknąć pośród obchodzących to święto uczniów naszej kochanej „Czwóreczki". Zorganizowano happening podczas, którego dzieci chodząc po korytarzach z pięknie wykonanymi plakatami zachęcały wszystkich do składania sobie serdecznych pozdrowień i przesyłania uśmiechów. W całej szkole zrobiło się od razu cieplej, temperaturę rozgrzewały do czerwoności przekazywane sobie nawzajem miłe słowa. Każdy z odwiedzających w tym dniu szkołę (rodzice, dziadkowie, babcie) był pod wrażeniem tego pięknego święta. Na koniec uczniowie zachęcali wszystkich, aby ten zwyczaj podtrzymywać nie tylko od święta, ale również na co dzień.