DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W SP 4

Jak co roku 25 listopada obchodzimy uroczyście „Dzień Pluszowego Misia". Został on ustanowiony w 2002 roku w setną rocznicę powstania tej ukochanej na całym świecie dziecięcej zabawki. Jak więc łatwo, obliczyć ta wciąż najpopularniejsza w świecie zabawka ma już 114 lat. Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, następnie były też eksportowane do USA.

Dzisiaj w każdym sklepie z zabawkami możemy natknąć się na pluszowe misiaki. Często są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia.
Dlatego też uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 również postanowili godnie uczcić to miłe święto. Większość uczniów przyniosła tego dnia swoich pluszowych pupili do szkoły. Od samego ranka misie towarzyszyły dziewczynkom i chłopcom zarówno podczas nauki jak i zabawy. Miło było widzieć uśmiechnięte buzie maszerujące korytarzami na przerwie. Na pamiątkę dzieci pozowały do fotografii, która będzie im przypominać ten wesoły dzień.