ANDRZEJKI w muzeum!

W dniu 28 listopada 2016r. uczniowie ze świetlicy szkolnej, z klas I a i I b wraz  z nauczycielami uczestniczyli w warsztatach andrzejkowych w Muzeum Historii Ziemi Przemyskiej. Spotkanie odbyło się w niezwykłej, tajemniczej scenerii podziemi Muzeum.

Na początek dzieci zapoznały się z tradycjami i obrzędami ludowymi związanymi z „andrzejkami" podczas kolorowej i pełnej humoru prezentacji multimedialnej. Następnie przyszedł czas na tradycyjne wróżby andrzejkowe. Odczytywaliśmy przyszłość z magicznego zegara czasu, poznaliśmy mowę kolorów, losowaliśmy z tajemniczego worka akcesoria symbolizujące przyszły zawód. Była też wróżba „serduszka z imionami" oraz „wędrujące buty". Podczas tej zabawy wybrano królową i króla „andrzejek" – zostali nimi Karolinka i Maciek. Najwięcej emocji sprawiło wszystkim „Lanie wosku", powstałe odlewy uruchomiły wyobraźnię uczestników...

Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały cukierki z wróżbami. Było dużo radości i każdy chciał się pochwalić swoją wróżbą o podróżach, niespodziankach, karierze i bogactwie! Dzieciom bardzo podobały się muzealne „andrzejki"!