MALI AUTORZY

Uczniowie klasy IIa byli uczestnikami warsztatów z Teatrem Kamishibai w ramach projektu „Teatr ze skrzynki". Swoimi wrażeniami podzielili się z uczniami Naszej Świetlicy. Wtedy też powstał pomysł na konkurs literacki, a mianowicie na napisanie własnej bajki, którą można by pokazać w „Teatrze ze skrzynki". W październiku, w którym ogłoszono konkurs pt. „Mali autorzy" uczniowie wykazali inwencję twórczą, pisząc w ciągu miesiąca własną bajkę.

Prezentacja utworów odbywała się podczas zajęć świetlicowych. Zadanie nie było łatwe, bo ich uczestnicy byli zarazem jurorami. Wśród najbardziej wytrwałych i pracowitych znalazły się uczennice: Angela Gierczak i Natalia Łuc z kl. IIa. Uczennicom wręczono dyplomy i nagrody. Gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku konkurs będzie cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem.