Warsztaty muzealne z okazji Światowego Dnia Wcześniaka

17 listopada przypada Światowy Dzień Wcześniaka. Z tej okazji na całym świecie odbywają się różnego rodzaju akcje, które przede wszystkim mają na celu pokazanie maluchom i ich rodzicom, że nie są sami. Szeroko rozpoznawalnym symbolem wcześniactwa są różnokolorowe skarpetki.

W listopadzie 2016 roku Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej wraz z Wojewódzkim Szpitalem im. Ojca Pio w Przemyślu podjęło inicjatywę wykonania dekoracji dla przemyskiego Oddziału Neonatologii. Do włączenia się w akcję zaproszono dzieci i młodzież szkolną.

W dniach 4.11 i 16.11. 2016 r. uczniowie ze świetlicy szkolnej z klas: I a, II a i b oraz III a, b i d pod opieką wychowawców uczestniczyli w warsztatach plastycznych w muzeum. Podczas zajęć dzieci ozdabiały symboliczne, tekturowe niemowlęce skarpetki, farbkami, kredkami, plasteliną, wyklejanką. Królowały jasne kolory i wesołe wzory.

W akcję włączyli się również starsi uczniowie z klasy IV b na zajęciach z wychowawcą p. U. Jurczyszyn – Baran; uczniowie VI a i VI c - na lekcjach plastyki z p. B. Giżycką – Dec oraz dzieci z klas : I c, II d i III c – podczas zajęć w świetlicy.

Mamy nadzieję, że wielobarwny sznur skarpetek wykonanych przez dzieci ucieszył mamy czekające na swoje maleństwa na Oddziale Neonatologii. Życzymy dużo zdrowia i radości!