8 LISTOPADA – ŚNIADANIE DAJE MOC!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej się koncentrują podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Wszystkim nam zależy na tym, aby nasze dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy, dlatego po raz kolejny świetlica zaangażowała się w Ogólnopolski Program Edukacyjny Śniadanie Daje Moc.

8 listopada, w Dniu Śniadanie Daje Moc, zorganizowaliśmy w świetlicy szkolnej spotkanie wszystkich grup przy wspólnym śniadaniu. Pogadanka dla dzieci na temat racjonalnego odżywiania i miejsca w nim śniadania, miała na celu wykształcenie u dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. Pokazaliśmy naszym uczniom, które produkty są zdrowe, które warto jeść i dlaczego, a których należy wręcz unikać. Przygotowane przez nauczycieli i dzieci zajęcia uświadamiały wagę jedzenia śniadania i jego wpływ na funkcjonowanie podczas całego dnia oraz dobrego samopoczucia i koncentracji na lekcjach w szkole. Nasi uczniowie zostali zachęcani nie tylko do spróbowania różnych smaków i przygotowania zdrowego posiłku. Mali „smakosze” podzielili się z kolegami tym, co sami lubią jeść na śniadanie.

Przy organizacji najważniejszego posiłku dnia pomogli nasi nieocenieni Rodzice. Dziękujemy za pomoc w organizacji poprzez dostarczenie zdrowych produktów. Było smacznie, zdrowo i kolorowo. O tym, że „Śniadanie Daje Moc”, wiedzą już wszystkie dzieci!