Wyczieczka do lecznicy ADA

"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem." - Artur Schopenhauer .

W dniach 4.10. i 6.10.2016 pan weterynarz Andrzej Fedaczyński, przywitał w swoich progach grupy świetlicowe z klas II c, IIIe, IIIc, Ic i Ib, pod opieką pań: Marty Oleszek, Małgorzaty Brzostowskiej, Marzeny Lenik oraz Beaty Chodorowskiej – Mytnik. Pan doktor bardzo ciekawie opowiadał naszym uczniom o działalności i historii lecznicy oraz Centrum Adopcyjnego „Ada”. Pan Andrzej Fedaczyński podkreślał, iż celem ich działalności jest wyleczyć, wykąpać, wypielęgnować i wypieścić swoich podopiecznych oraz znaleźć im pełne miłości nowe domy. Nasi uczniowie zwiedzając lecznicę oraz Centrum Adopcyjne mogli zobaczyć zwierzęta w leczeniu oraz te, dla których lecznica jest domem na stałe. Dzieci widziały także ochronkę i klatki z dzikimi zwierzętami, które chętnie prezentowały się na swoich wybiegach. Były to: „Lisia” - lisica, wilk, orzeł, wiewiórki, stado bocianów i wiele innych. Nad zdrowiem i życiem pokrzywdzonych przez los lub porzuconych zwierząt czuwa tam sztab lekarzy weterynarii, techników i wolontariuszy, którzy sprawiają, że zdecydowana większość przygarniętych i leczonych dzikich zwierząt wraca do swojego naturalnego środowiska. Troszcząc się o bezdomne i pokrzywdzone zwierzęta dzieci przekazały karmę podopiecznym ochronki. Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Fedaczyńskiemu za ciekawie przekazane informacje i pokazanie „od kuchni” pracy Centrum Adopcyjnego oraz niezapomniane wrażenia.