Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek, 30 września 2016r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – ŚDTM, zwany również WMTDay (ang. World Multiplication Table Day).

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. W tym roku ŚDTM obchodzony był 30 września 2016 roku. Tego dnia szkoły z różnych stron świata uczestniczą w wydarzeniu, którego celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Szczegółowy opis akcji: http://www.wmtday.org/pl

Organizatorem Głównym ŚDTM jest Wydawnictwo WKM Rachmistrz, wyłączny wydawca kart Grabowskiego, pomysłodawcy tego święta.

O zbliżającym się Święcie przypominał plakat:

30 września 2016r. w szkole królowała Tabliczka Mnożenia i było to widoczne w klasach oraz na szkolnych korytarzach. Tego dnia, zgodnie z hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, przystąpiliśmy do obchodów Święta Tabliczki Mnożenia: ŚDTM.

Po rozwiązaniu zadań w 100% nasi uczniowie otrzymali tytuł i odznakę „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Dla wszystkich było to ogromne wyzwanie a także świetna zabawa.

Cały rok przed nami, aby trenować tabliczkę mnożenia!!!!