Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jadłospis

Statystyki

  • Odwiedziny: 783851
  • Do końca roku: 190 dni
  • Do wakacji: -2 dni
Jesteś tutaj: Start / POWER / Wydarzenia

Wydarzenia

Artykuły

Konferencja w Podkarpackim Centrum Nauczycieli upowszechniająca rezultaty projektów realizowanych w ramach Erasmus+ i PO WER

2018-06-06

W dniu 5.06.2018 r. w Przemyślu odbyła się wojewódzka konferencja „Projekty międzynarodowe w ramach Programu Erasmus+ szansą na rozwój uczniów i nauczycieli” zorganizowana przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Przemyślu i Szkołę Podstawową nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu.

Uczestników konferencji: dyrektorów szkół, nauczycieli, przedstawicieli JST oraz uczniów, licznie przybyłych (ok. 70 osób) z różnych zakątków województwa podkarpackiego, powitali pan Zbigniew Hamielec - wicedyrektor PCEN ds. Oddziału w Przemyślu oraz pani Dorota Kotuła – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu. Gościem konferencji była pani Katarzyna Kuczmenda - Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie oraz pani Anna Kozłowska z Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

Czytaj więcej o: Konferencja w Podkarpackim Centrum Nauczycieli upowszechniająca rezultaty projektów realizowanych w ramach Erasmus+ i PO WER

Dzień Europejski w Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu

2018-05-30

II mobilność

2018-02-12

Na feriach zimowych w ramach II mobilności 13 nauczycieli wjechało do Londynu na intensywny dwutygodniowy kurs języka angielskiego.

Czytaj więcej o: II mobilność

Zajęcia z języka angielskiego dla nauczycieli w roku szkolnym 2017/2018

2017-09-15

Od września grupa nauczycieli naszej szkoły kontynuuje naukę języka angielskiego.

Czytaj więcej o: Zajęcia z języka angielskiego dla nauczycieli w roku szkolnym 2017/2018

I mobilność

2017-08-07
Powiększ zdjęcie

Na wakacjach w ramach I mobilności 12 nauczycieli wyjechało do Londynu na intensywny dwutygodniowy kurs języka angielskiego. Wyjazd odbywał się w trzech terminach: 2.07.2017 – 15.07.2017; 16.07.2017 – 29.07.2017 oraz 23.07.2017 – 5.05.2017r. Zajęcia odbywały się w londyńskiej szkole językowej Rose of York. Codziennie przez 6 godzin uczono się podstaw języka angielskiego. Był to czas intensywnej nauki oraz moment, gdzie można było sprawdzić stopień opanowania języka obcego. W ramach poznania kultury krajów anglojęzycznych uczestniczki mobilności zwiedziły najważniejsze zabytki Londynu: pałac Buckingham, opactwo Westminster, Tower. Podziwiały panoramę z najwyższego budynku – Sharda.

Dwutygodniowy pobyt w Londynie pozwolił na opanowanie języka angielskiego na poziomie A1 i A2.

Czytaj więcej o: I mobilność

Zakończenie zajęć z języka angielskiego dla nauczycieli

2017-06-19
Powiększ zdjęcie

Za kilka dni uczniowie odbiorą świadectwa. Nasz kurs języka anielskiego również dobiegł końca. Pół roku spotkań przygotowało nas do I mobilności zagranicznej. Poznaliśmy podstawy języka angielskiego. Ćwiczyliśmy wymowę oraz uczyliśmy się nowych słówek. Dla większości był to pierwszy kontakt z językiem angielskim. Udział w projekcie pozwoli nam na naukę języka angielskiego. Jego znajomość jest niezbędna w realizacji międzynarodowych projektów na platformie eTwinning.

Czytaj więcej o: Zakończenie zajęć z języka angielskiego dla nauczycieli

Dzień Europejski w Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu

2017-06-01

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, został zorganizowany Dzień Europejski. Uczniowie klas IV – VI przygotowywali prace multimedialne, w których prezentowali najważniejsze informacje o wylosowanym państwie. Każda klasa oprócz prezentacji multimedialnej przygotowała flagę państwa. W poniedziałek 29 maja wszyscy uczniowie klas starszych wzięli udział w wirtualnej podróży do Niemiec, Francji, Belgii, Danii, Chorwacji, Czech, Słowacji, Hiszpanii, Węgier, Bułgarii i Wielkiej Brytanii. Powstały też prezentacje multimedialne w języku angielskim.

Czytaj więcej o: Dzień Europejski w Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu

Ambasador eTwinning w naszej szkole

2017-03-24

23 marca 2017r.  w Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu odbyło się szkolenie „Jak dołączyć do eTwinning?” prowadzone przez panią Elżbietę Komarnicką przedstawicielkę PCEN oraz ambasadora programu eTwinning. W trakcie zajęć uczestnicy zarejestrowali się w programie oraz poznali jego możliwości. Znajomość platformy eTwinning jest niezbędna do realizowania projektów międzynarodowych.
Nasza szkoła organizuje dla swoich uczniów wiele konkursów i projektów, które pozwalają im w ciekawy sposób popatrzeć na różne zagadnienia m.in. ochronę przyrody, edukację prozdrowotną czy poznanie najbliższej okolicy. Chcemy również nawiązać międzynarodowe kontakty i realizować projekty z zagranicznymi partnerami.

Czytaj więcej o: Ambasador eTwinning w naszej szkole

Zajęcia z języka angielskiego dla nauczycieli

2017-01-09
Powiększ zdjęcie

Celem projektu „Nabywanie i podnoszenie kompetencji z języka angielskiego kadry edukacyjnej Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu"
o numerze: 2016-1-PL01-KA 101-024484, który realizowany jest w Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu w okresie od 15.11.2016r. do 14.06.2018r. jest:

  • wzmocnienie profilu zawodowego nauczycieli
  • nabycie i podniesienie kompetencji językowych kadry dydaktycznej
  • poznanie przez nauczycieli narzędzi TIK związanych z komunikacja i grafiką.

Grupa nauczycieli naszej szkoły rozpoczęła naukę języka angielskiego. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i prowadzone są przez panią Barbarę Czajkowską nauczycielkę z Centrum Języków Obcych „Student”. Ich celem jest nauka języka angielskiego oraz przygotowanie do wakacyjnego wyjazdu do Londynu. Nauka języka angielskiego przez cały rok przyczyni się do szybszych postępów w nauce.

Czytaj więcej o: Zajęcia z języka angielskiego dla nauczycieli