Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jadłospis

Statystyki

  • Odwiedziny: 693772
  • Do końca roku: 344 dni
  • Do wakacji: 152 dni

Kreatywne umysły

Artykuły

Godzina Kodowania 2017

2017-12-05

Chcesz kodować? - Koduj z nami.

Czytaj więcej o: Godzina Kodowania 2017

Innowacja pedogogiczna "ABC programowania"

2017-06-13
Powiększ zdjęcie

Innowacja pedagogiczna z języka angielskiego oraz historii „Język angielski jako narzędzie do pogłębiania wiedzy historycznej”

2017-06-13

Celem przygotowanej przeze mnie innowacji było pokazanie chętnym uczniom naszej szkoły, iż język angielski może być jednym ze sposobów wykorzystanych do pogłębiania ich wiedzy oraz pasji historycznej. Chciałam także pokazać, że język angielski nie musi być kojarzony z „nudnym przedmiotem szkolnym” ale można go wykorzystać w praktyce. Z doświadczenia wiem, że dzieci, a szczególnie chłopcy, chętnie używają znajomość języka obcego podczas grania w różne gry komputerowe. Pomyślałam: Więc skoro komputer to dlaczego nie historia?

W zajęciach wzięło udział łącznie dwunastu uczniów z klas: 5 d, 6 b oraz 6c. W związku z faktem, iż dzieci posiadały różny stopień zaawansowania języka angielskiego oraz nierówną wiedzę z historii, innowacja musiała być prowadzona tak, aby każde dziecko znalazło w niej cos interesującego oraz na swoim poziomie.

Podczas zajęć poruszaliśmy wiele tematów związanych z historią Polski, Europy i świata. Bardzo fajne było to, iż w głównej mierze, to dzieci biorące w niej udział proponowały interesujące ich tematy. Duża część zajęć odbyła się w pracowni komputerowej, gdzie oglądaliśmy krótkie materiały przegotowane przeze mnie oraz prezentacje multimedialne przygotowane przez uczestników innowacji. W ramach innowacji odbyliśmy dwie ciekawe wycieczki. Pierwsza do Archiwum Państwowego w Przemyśl, podczas której dzieci miały możliwość odwiedzić miejsca i dotknąć dokumentów, niedostępnych la przeciętnej osoby. Drugą na Plac Straceń, dzisiejszy plac Inwalidów Wojennych, w celu uświadomienia im jak wiele jest wokół nas zapomnianych miejsc, którym należy się nasza pamięć i szacunek.

Pod koniec pierwszego semestru przygotowałam krótką ankietę ewaluacyjną dla dzieci w celu ulepszenia zajęć w drugim semestrze. Pod koniec drugiego semestru podobna ankieta trafiła także do rodziców, dając mi cenne wskazówki na przyszłość.

Ostatnim punktem w realizacji mojej innowacji było przygotowanie wystawy związanej z tematami i zagadnieniami poruszanymi podczas spotkań.

Czytaj więcej o: Innowacja pedagogiczna z języka angielskiego oraz historii „Język angielski jako narzędzie do pogłębiania wiedzy historycznej”

Mistrzowie Kodowania

2017-04-06
Powiększ zdjęcie

Wizyta w lecznicy dla zwierząt „Ada”

2016-12-22
Powiększ zdjęcie

Uczniowie klasy 3 „c" w dniu 13.12.2016r odwiedzili lecznicę i mieszkańców „Ady". Dzieci przywitał lekarz weterynarii Radosław Fedaczyński, który podziękował za przywiezione smakołyki dla zwierząt.

Czytaj więcej o: Wizyta w lecznicy dla zwierząt „Ada”

Wycieczka klasy 3c do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

2016-12-14
Powiększ zdjęcie

W dniu 6.12.2016r. uczniowie klasy 3c pod opieką wychowawczyni klasy i pani Eweliny odwiedzili Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.

Czytaj więcej o: Wycieczka klasy 3c do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

„Święto Misia” – wizyta dzieci klasy 3 „c” w bibliotece

2016-12-05
Powiększ zdjęcie

Proszę państwa, oto miś.
Miś jest bardzo grzeczny dziś,
Chętnie państwu łapę poda.
Nie chce podać? A to szkoda.
Jan Brzechwa

Czytaj więcej o: „Święto Misia” – wizyta dzieci klasy 3 „c” w bibliotece

Andrzejki w muzeum – zabawa uczniów 3 „c”

2016-12-05
Powiększ zdjęcie

23 listopada 2016r. klasa 3 „c" wybrała się do Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Po dotarciu na miejsce z panią przewodniczką dzieci zeszły do podziemi i usiadły na poduszkach. Pani prowadząca, w oparciu o prezentację multimedialną, opowiedziała skąd wzięły się Andrzejki.

Czytaj więcej o: Andrzejki w muzeum – zabawa uczniów 3 „c”

Code Week 2016

2016-11-07
Powiększ zdjęcie

W dniach od 15 do 23 października odbył się Europejski Tydzień Kodowania. To wielkie święto związane z programowaniem obchodzone jest w całej Europie. Celem Tygodnia Kodowania jest upowszechnianie nauki programowania i pokazanie, że kodowaniem może zająć się każdy. Głównym partnerem polskich obchodów tego wydarzenia są Mistrzowie Kodowania.

Czytaj więcej o: Code Week 2016

Śniadanie daje moc w klasie 3 „c”

2016-11-25
Powiększ zdjęcie

W ramach akcji „Śniadanie daje moc" uczniowie klasy 3 „c" wykonywali kanapki pod hasłem „Zdrowo , kolorowo i zabawnie".

Czytaj więcej o: Śniadanie daje moc w klasie 3 „c”