• Odwiedziny: 201960
Jesteś tutaj: Start / MOJA SZKOŁA / Świetlica

SZANOWNI RODZICE!

Opłaty za obiady należy uiszczać bezpośrednio u kierownika świetlicy w terminie

od 1 do 8 każdego miesiąca w ściśle ustalonych godzinach:

Poniedziałek:7.00-7.30 i10.30-13.00,

Wtorek: 9.30-15.30,

Środa:7.00-7.30 i 10.30-13.00,

Czwartek:10.30-15.30,

Piątek:7.00-7.30 i 10.30-12.00.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z Regulaminem Korzystania z Posiłków w Stołówce Szkolnej przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Przemyślu:

1. Opłaty są wnoszone do kierownika świetlicy.

2. Opłatę dokonuje się z góry do 8-go każdego miesiąca.

3. Nie wniesienie opłaty w terminie będzie skutkowało naliczeniem odsetek ustawowych.

4. W przypadku braku opłat za obiady kierownik świetlicy w porozumieniu z dyrektorem szkoły może skreślić ucznia z listy uczniów korzystających z obiadów.

Świetlica jest placówką oświatowo - wychowawczą zapewniającą opiekę dzieciom rodziców pracujących. Mieści się na 1 piętrze w trzech pomieszczeniach, gdzie odbywają się zajęcia i spożywanie posiłków. Świetlica zapewnia dzieciom opiekę codziennie od godz. 7:00 do 16:00.

Świetlica dysponuje:

• środkami audiowizualnymi w postaci kolorowego telewizora, video, DVD oraz miniwieży CD, a także kasetami z bajkami, piosenkami i tańcami;
  • środkami dydaktycznymi w postaci książek, czasopism, gier i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych do realizacji zajęć;
  • sprzętem rekreacyjnym w postaci dużych gier stołowych (hokej, futbol), gier planszowych, różnego rodzaju zabawek;
  • sprzętem sportowym (piłki, skakanki, zestawy do tenisa stołowego i badmintona);
  • sale wyposażone są w regały na zabawki i tornistry oraz stoliki i krzesła.

Na podstawie rocznego planu pracy świetlicy i planów semestralnych nauczyciele realizuj± zadania opiekuńczo - wychowawcze poprzez codzienne prowadzenie zajęć:

• dydaktyczno - umysłowych,
  • plastyczno - technicznych,
  • rekreacyjno - sportowych,
  • umuzykalniaj±cych,
  • społeczno - użytecznych.

• Zasady przyjęcia ucznia do świetlicy i na obiady określa regulamin.
  • Uczniowie dzieleni są na grupy zgodnie z rozkładem zajęć lekcyjnych.
  • Zajęcia organizowane są według dziennego i tygodniowego planu zajęć.
  • Świetlica uczestniczy w imprezach szkolnych, jak również poza jej obrębem.
  • Prawa i obowiązki ucznia uczęszczającego do świetlicy określa regulamin wewnętrzny.
  • Świetlica prowadzi następującą dokumentację:
    • Dzienniki zajęć;
    • Plany pracy opiekuńczo-wychowawczej;
    • Roczny plan pracy świetlicy;
    • Karty zgłoszeń;
    • Kronika.

W roku szkolnym 2007/2008 objętych opieką wychowawczą zostało 203 uczniów, dożywianiem objęto 235 osób w tym 61 uczniów korzysta z obiadów refundowanych.

CELE I ZADANIA ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Celem działalności świetlicy szkolnej jest zapewnienie dzieciom zorganizowanej opieki wychowawczej, pomocy w nauce, rekreacji oraz wypoczynku przed i po zajęciach dydaktycznych w klasie.

Do zadań świetlicy należy zorganizowanie pełnej opieki wychowawczej poprzez:

• Troskę o zdrowie fizyczne uczniów:
    • rozwijanie sprawności fizycznej,
    • przyswajanie zasad zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa umiejętności wygrywania i przegrywania,
    • propagowanie postaw i zachowań proekologicznych,
  • Zapewnienie zdrowia psychicznego dzieci;
  • Wdrażanie do higieny osobistej i higieny żywienia;
  • Dbanie o higienę otoczenia zewnętrznego;
  • Działanie na rzecz zdrowia publicznego;
  • Stymulowanie aktywności umysłowej i twórczej uczniów:
    • doskonalenie procesów intelektualnych /poznawczych/ dziecka,
    • kształtowanie postawy twórczej wychowanków,
  • Kształtowanie umiejetności emocjonalnych i społecznych dziecka:
    • wprowadzenie wychowanków w świat uczuć i emocji, właociwe ich ukierunkowanie,
    • rozwijanie umiejętności interpersonalnych, uspołecznienie dziecka,
  • Poznanie tradycji i kultury własnego regionu;
  • Zachowywanie szacunku dla wartości i symboli narodowych;
  • Kształtowanie właociwej kultury osobistej i umiejetności zachowania sie w miejscach publicznych;
  • Ujawnianie i rozwijanie zainteresowań, zamiłowań i uzdolnień uczniów poprzez organizowanie zajęć w tym zakresie:
    • prowadzenie współpracy z innymi świetlicami szkolnymi - wspólne imprezy, konkursy
  • Organizowanie pomocy w nauce, tworzenie warunków do nauki własnej;
  • Podnoszenie kultury pedagogicznej rodziców - doskonalenie komunikacji rodzic-dziecko, budowanie pozytywnego obrazu dziecka, rozwi±zywanie problemów, nagrody i kary;
  • Uczestniczenie rodziców w uroczystościach organizowanych przez świetlicę;
  • Współdziałanie z rodzicami, nauczycielami, pedagogiem szkolnym, doradcą metodycznym;
  • Pomoc dzieciom w rozwi±zywaniu sytuacji trudnych, rozpoznawanie i realizowanie podstawowych potrzeb dzieci w młodszym wieku szkolnym.

• W szkole funkcjonuje stołówka szkolna. Korzystać z niej mogą odpłatnie uczniowie szkoły oraz nauczyciele.

• Obiady wydawane są w godzinach od 11:00 do 13:00.

• Dla uczniów w trudnej sytuacji materialnej w stołówce wydawane są obiady refundowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemyślu.

• Odpisy obiadów należy zgłaszać dzień wcześniej lub do godz. 8:30 danego dnia.

• Za zgłaszanie odpisów odpowiedzialni są rodzice. W przypadku nie zgłoszenia odpisu dziecko traktowane jest jako obecne.

• Podczas pobytu w stołówce szkolnej uczniowie są zobowiązani do kulturalnego zachowania się, poszanowania sprzętu szkolnego i odnoszenia naczyń do okienka przeznaczonego do tego celu.

• Za utrzymanie ładu i porządku podczas wydawania posiłków odpowiedzialni są kierownik i nauczyciele świetlicy.