Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Ilustracja do wybranego utworu Jana Brzechwy”

W październiku br. wychowankowie naszej świetlicy wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Ilustracja do wybranego utworu Jana Brzechwy”, zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze. Dzieci zainspirowane twórczością Jana Brzechwy wykonały piękne, kolorowe prace plastyczne. Wybrano 15 najciekawszych i wysłano do MDK w Jeleniej Górze.

Na konkurs wpłynęło 3640 prac z 332 placówek: przedszkoli, szkół, placówek oświatowych, pracowni plastycznych i ośrodków kultury z całej Polski. Komisja konkursowa w składzie:Maciej Cytarzyński – dyrektor MDK, Anna Borsuk-Krasucka –plastyk, organizator konkursu, Ewa Nyc- plastyk, Anna Bodnar – kierownik biura organizacji imprez, dokonała wstępnej selekcji i do drugiego etapu zakwalifikowano 391 prac. Zostały one podzielone na sześć kategorii wiekowych.

Laureatką konkursu w trzeciej kategorii (8-9 lat) została uczennica naszej szkoły - Julia Walaszek z klasy 3a , którawykonała pracę plastyczną do wiersza J. Brzechwy „Sójka”, pod kierunkiem p. Bogusławy Kuciel.

Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za udział w konkursie.