JESIENNE FANTAZJE - Otwarte warsztaty plastyczne w SP nr 4

W dniu 24.10.2019r. w świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Ks. J. Twardowskiego odbyły się otwarte warsztaty plastyczne. Do udziału w warsztatach zgłosiły udział: SP nr 5, SP nr 6, SP nr 11, SP nr 14, SP nr 15, SP nr 17, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Łącznie z gospodarzami było ich dziewięć.

Celem warsztatów była integracja dwuosobowych zespołów ze świetlic z terenu miasta i nie tylko w tworzeniu jesiennych obrazów przy użyciu różnego rodzaju papieru. Od „Jesiennego Kujawiaczka” - tańca z jesiennym parasolem poprzez „Jesienny wietrzyk” - dmuchanie w kolorowe piórka oraz „Kolorową Jesień” - obrazy jesiennego krajobrazu - uczniowie dotarli do części właściwej warsztatów czyli tworzenia wspaniałych kolorowych obrazów. Okazało się, że papierowa technika z serwetką w roli głównej bardzo przypadła uczniom do gustu. Przybyli na warsztaty nauczyciele podjęli się również tego zadania, dobrze przy tym się bawiąc. Było ciekawie i radośnie. Na zakończenie zajęcia uczniowie otrzymali kolorowe liście ze słodką zawartością (lizakiem). Całość zakończono rozdaniem dzieciom dyplomów i słodkości zaś nauczycielom podziękowań. Piękne wielobarwne dzieła można podziwiać na wystawie we wnęce przy świetlicy szkolnej. Galerię prac warsztatowych uzupełniły prace naszych uczniów wykonane także techniką papierową.

Grażyna Węgrzyniak, Jolanta Błażej - Stawarz