„Święto Misia” – wizyta dzieci klasy 3 „c” w bibliotece

Proszę państwa, oto miś.
Miś jest bardzo grzeczny dziś,
Chętnie państwu łapę poda.
Nie chce podać? A to szkoda.
Jan Brzechwa

Z okazji przypadającego w dniu 25 listopada „Święta Misia" uczniowie z klasy 3 „c" zostali zaproszeni przez panią bibliotekarkę Małgorzatę Sochacką do królestwa książek. Oczywiście biletem wstępu do biblioteki były pluszowe misie, które dzieci przyniosły ze sobą z domu. Tam wszyscy wygodnie zasiedli i wysłuchali pięknej historii o tym skąd wzięło się to święto. Dzieci dowiedziały się, że w 1902r. prezydent USA Theodore Roosevelt wyruszył do lasu, aby złapać i zabić niedźwiedzia. Gdy zobaczył małego misia, natychmiast przerwał polowanie i nie pozwolił mu zginąć. Od tamtego czasu misie pluszowe stały się bardzo popularne wśród dzieci na całym świecie, a od imienia prezydenta nazwano je Tedi.
Podczas zajęć dzieci śpiewały piosenkę ze znanej bajki „Miś Uszatek" oraz rozmawiały na temat występowania tej wdzięcznej i lubianej przez dzieci postaci, w literaturze i filmach. Odważni mogli zaprezentować się na scenie recytując znany wiersz „Proszę państwa, oto miś..". Na zakończenie odbył się konkurs rysowania misia z zamkniętymi oczami. Jednak nikt go nie wygrał, bo wszyscy narysowali bardzo ładne rysunki.
Ten dzień był dniem spędzonym bardzo miło, a wszyscy będą go długo wspominać.

Autorzy:
Julia Barańska – uczennica klasy 3 „c"
Dorota Mykita