Andrzejki w muzeum – zabawa uczniów 3 „c”

23 listopada 2016r. klasa 3 „c" wybrała się do Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Po dotarciu na miejsce z panią przewodniczką dzieci zeszły do podziemi i usiadły na poduszkach. Pani prowadząca, w oparciu o prezentację multimedialną, opowiedziała skąd wzięły się Andrzejki.

Następnie odbyły się wróżby: magiczne koło, znaczenie kolorów, losowanie przedmiotu z worka przepowiadającego przyszły zawód, nakłuwanie serca z imieniem, lanie wosku i studnia życzeń. Na zakończenie spotkania wszyscy częstowali się cukierkami, do których przyczepiona była wróżba. Tak zakończyła się przygoda w Muzeum.
Nie był to koniec fantastycznego dnia. Kiedy dzieci wróciły do szkoły były dalsze niespodzianki wróżby i tańce. To były wyjątkowo udane Andrzejki, pełne niespodzianek i radości.

Autorzy:
Nikola Siuta – uczennica kl. 3 „c"
Dorota Mykita