Kropka w świetlicy

16 września po raz drugi obchodziliśmy jedno z radosnych świąt edukacyjnych Międzynarodowy Dzień Kropki . Obchody tego dnia zapoczątkowała książeczka „The Dot” Petera Reynoldsa. Opowiada ona o dziewczynce o imieniu Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Treść tej książeczki jest bardzo oszczędna, a rysunki pozwalają nawet małym dzieciom, które nie potrafią czytać polubić dziewczynkę, główną bohaterkę utworu.

Nasi wychowankowie ubrani i przystrojeni w kropki wysłuchali i obejrzeli historię Vashti. Wspólnie rozmawialiśmy o tym „co to znaczy być twórczym?” oraz o wzajemnym dodawaniu sobie odwagi i wiary w siebie. Następnie z entuzjazmem przystąpiliśmy do działań praktycznych, których motywem przewodnim była kropka. Do pracy wykorzystano różne materiały i przybory plastyczne. Uczniowie prześcigali się w swoich pomysłach i kreatywności. Powstawały wspaniałe mozaiki, witraże oraz prace przestrzenne z wykorzystaniem kolorowych nakrętek. Nie zabrakło też twórczej inwencji podczas zabaw ruchowych i tanecznych przy muzyce z wykorzystaniem „Twistera”. Kolorowe prace plastyczne zostały umieszczone w świetlicowej galerii.

Po całym kropkowym dniu wszyscy uwierzyli , że każdy z nas ma talent i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości. Starajmy się na co dzień odkrywać nowe talenty i pokazujmy naszym wychowankom, że będziemy ich wspierać w tych działaniach. Obyśmy zawsze spotykali na swej drodze takich ludzi  jak bohaterka książki P.Raynoldsa

Dzień ten wywołał dużo radości i uśmiechów sprzyjał odkrywaniu talentów, wyzwolił kreatywne działania, było kolorowo, głośno, wesoło… kropkowo!Nikt w tym dniu nikt nie był „w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”. Zwracali tym samym uwagę na to, że warto wierzyć w siebie.

Nasze świętowanie zostało oznaczone na Zakropkowanej Mapie -Dot Day 2019 Poland.

M.Lenik , T.Stankiewicz