IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - World Multiplication Table Day

4 pażdziernika 2019 roku  obchodziliśmy w naszej szkole IX  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się 5862 szkół. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

W naszej szkole zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Do egzaminów przystąpiło wielu uczniów. Uczniowie mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły oraz w dniu święta zmierzyć się z łamigłówkami matematycznymi, które cieszyły się zainteresowaniem. Poznawaliśmy różne metody liczenia z zastosowaniem tabliczki mnożenia. Propagowaliśmy zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także matematyki.

Tabliczki mnożenia zostali przepytani również dorośli – między innymi Pan Prezydent Miasta Przemyśl Wojciech Bakun, który z powodzeniem zdał egzamin.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia!

Iwona Kociańska