Europejski Dzień Języków w naszej szkole

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Z tej okazji odbyły się w naszej szkole konkursy „Beautiful Places” – „Piękne miejsca” i  „English speaking countries” („Kraje anglojęzyczne”). W pierwszym konkursie uczniowie mieli za zadanie przygotować plakat o tematyce miejsc z krajów anglojęzycznych, zaś w drugim dzieci miały zaprezentować postać  z wybranego kraju anglojęzycznego. Postać ta mogła być przebrana w strój nawiązujący do wybranego kraju. Zadanie uczestnika konkursu polegało na barwnym, ciekawym i kreatywnym przedstawieniu tej osoby.

W konkursie „Piękne miejsca” pierwsze miejsca zajęła Izabela Wujec, drugie – Julia Kowal, a trzecie – Emilia Dryjańska, Jowita Jobko i Weronika Szybiak.

W konkursie „Kraje anglojęzyczne” na pierwszym miejscu uplasowały się Weronika Szybiak i Jowita Jobko, które w niezwykle interesujący sposób przedstawiły nam mieszkańców Hawajów. Uczennice ukazały różne aspekty tego miejsca - barwne stroje, pokaz tradycyjnego tańca, quiz wiedzy o Hawajach, a także szereg ciekawostek odnośnie tradycji, historii i życia tego amerykańskiego stanu. Drugie miejsce przypadło uczennicom: Amelii Artman i Mai Oczkowskiej, które ciekawie i z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały postać królowej Wielkiej Brytanii z dynastii Windsorów od 6 lutego 1952r. -  Elżbiety II oraz Ariany Grande-Butera – amerykańskiej piosenkarki, kompozytorki, aktorki i autorki tekstów piosenek.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Dodatkowo, nauczyciele na lekcjach języków obcych przybliżyli uczniom tematykę obchodzonego Dnia, a także przedstawili różnorodne fakty i ciekawostki językowe.

Barbara Gradowska-Stępień