Coco De Mer - Czekoladowe warsztaty

W dniu 24 września uczniowie świetlicy Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks.  J. Twardowskiego w Przemyślu odwiedzili Fabrykę Czekolady Coco De Mer w Rzeszowie. Celem warsztatów było zapoznanie uczniów ze sposobem produkcji czekolady, rozszerzenie wiadomości o jej właściwościach fizycznych oraz zdobycie informacji w jaki sposób czekolada wpływa na człowieka.

Po dotarciu na miejsce i zapoznaniu się ze wszystkimi zasadami bezpieczeństwa, uczniowie otrzymali specjalne fartuszki, okrycia na obuwie oraz czapki czeladników  (z napisem uczę się). Pierwszą atrakcją była czekoladowa miarka, którą zmierzono każdego ucznia. Następnie “czekoladowo” zmierzony wzrost wpisano na dyplomach, otrzymanych przez dzieci na zakończenie warsztatów. Podczas części teoretycznej uczniowie poznali historię czekolady oraz ciekawostki związane z jej produkcją. To co sprawiło dzieciom największą radość, to możliwość samodzielnego wykonania i udekorowania czekolady. Każdy z uczestników przy pomocy pędzelka mógł również rozwiązać zadania matematyczne i pomalować czekoladą liczydło. Całą wyprawę zakończyliśmy bardzo aktywnie w sali zabaw. Liczne atrakcje i czekoladowe zakupy pozwoliły dzieciom spędzić ten wyjątkowy dzień naprawdę ciekawie i radośnie.

Beata Wiśniowska

Grażyna Węgrzyniak