Zielona szkoła wszystkich klas trzecich w Zawoi

W dniach 1o-12.06.2019r. uczniowie klas 3a, 3 b i 3c spędzili wspaniałe chwile na zielonej szkole w Zawoi. W pierwszym dniu program obejmował pobyt w parku rozrywki  „ Energylandia” w Zatorze , gdzie dzieci do woli i z ogromną przyjemnością  korzystały z atrakcji w Bajkolandii i Parku Wodnym. W drodze do miejsca docelowego zatrzymaliśmy się w Wadowicach. Tam dzieci odwiedziły ważne dla Jana Pawła II miejsca tj.: Rynek i kościół Ofiarowania Najświętszej Marii Panny. Widziały także dom rodzinny  Jana Pawła II.  W godzinach popołudniowych zakwaterowaliśmy się w ośrodku, a po kolacji spotkaliśmy się z góralami na humorystycznym występie regionalnym.

Na drugi dzień, zaraz po śniadaniu, wyruszyliśmy ścieżką dydaktyczną „W zgodzie z dekalogiem i naturą” na jedną z największych w Beskidach wieżę widokową. W drodze, pani przewodnik, zapoznała nas z najciekawszymi elementami przyrodniczymi, ekologicznymi i kulturowymi przysiółka Przysłop. Dzieci odwiedziły także gospodarstwo agroturystyczne zajmujące się hodowlą danieli w naturalnych warunkach. Wiele radości sprawiło im karmienie saren i danieli z ręki. Po południu spędziły czas na warsztatach malowania na szkle, lepienia aniołków oraz zajęciach „ cacane patchworki” - szycia i ozdabiania  saszetek z filcu  techniką patchworkową. W godzinach wieczornych odbyło się ognisko z góralami babiogórskimi , którzy tym razem zaprezentowali słowno-muzyczną gawędę z tańcami regionalnego zespołu góralskiego.

Trzeciego dnia , tuż po śniadaniu wyruszyliśmy do Wisły. Wyjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na skocznię narciarską w Malince, skąd rozciągał się piękny widok na Beskid Żywiecki. Potem zakup pamiątek, na który dzieci wyczekiwały z niecierpliwością i przejazd do Łagiewnik na późny obiad. Wszyscy radośnie wracali do domu, jednak  podkreślali,  że chętnie zawróciliby do Zawoi.

To był naprawdę udany pobyt!

Beata Jucha, Anna Siwy,Renata Fedewicz